Głodówka


Dieta oczyszczająca za pomocą głodówki ma za zadanie usunięcie toksyn, zbędnych produktów przemiany materii nagromadzonych w organizmie.

Głodówka

Dieta oczyszczająca za pomocą głodówki ma za zadanie usunięcie toksyn, zbędnych produktów przemiany materii nagromadzonych w organizmie.

Nawet jednodniowa głodówka powoduje swojego rodzaju poczucie lekkości. Głodówka może trwać od 1 dnia do kilku tygodni, zazwyczaj jest to 10-14 dni.

Największym problemem osób podejmujących głodówkę, jest niemalże skręcający kiszki głód. Spada też ciśnienie krwi, dlatego niektórzy mogą mieć zawroty głowy. Mogą występować mdłości, wymioty i ogólna słabość fizyczna. Stan taki utrzymuje się zazwyczaj przez pierwsze 2-3 dni. Potem uczucie głodu mija, choć nadal można czuć się źle.

W tym okresie następuje silne zakwaszenie organizmu produktami rozkładu tłuszczu. Następuje powolne wydalanie toksyn z organizmu, który oczyszcza się przez jelita, drogi moczowe, skórę, płuca, drogi rodne, język. Objawia się to bólami głowy i mięśni, mdłościami, osłabieniem. Z ust może się wydobywać przykry zapach. W tym czasie należy zachować normalną aktywność – spacerować i często brać prysznic, ponieważ wspomaga to oczyszczanie. Okres ten trwa od 4-6 dni. Około 7-10 dnia następuje tzw. przełom kwasiczy.

Organizm przestawia się na odżywianie wewnętrzne i od tego momentu następuje poprawa samopoczucia i dalsze oczyszczanie się organizmu. Głodówka działa odnawiająco na cały organizm. Usuwane są komórki uszkodzone i niewydalone, a na ich miejsce tworzą się komórki nowe.

Dzięki temu wszystkie komórki mogą łatwo czerpać substancje odżywcze i budulcowe. Niewskazane są dla osób wyniszczonych chorobą, starych, kobiet w ciąży i karmiących.